Dotacja w wysokości 6 368 599,00 zł na termomodernizację Żyrardowskiego Szpitala.

Z radością informujemy, że w czwartek 4 lipca 2019 roku Prezes Zarządu Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego sp. z o.o. – Pan Jacek Sawicki podpisał z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie umowę na dofinansowanie projektu o nazwie: „Termomodernizacja pawilonów „A” i „B” Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego sp. z o.o. w Żyrardowie”. W uroczystym podpisaniu umowy udział wziął również Wicestarosta Powiatu Żyrardowskiego – Pan Krzysztof Dziwisz. Całkowita wartość projektu wynosi 6 368 599,00 zł, w 85% zostanie on dofinansowany przez NFOŚiGW w formie bezzwrotnej dotacji. Projekt obejmuje termomodernizację dwóch głównych budynków Żyrardowskiego Szpitala, a w jego zakres wchodzi m.in. ocieplenie ścian i stropów, wymiana więźby oraz poszycia dachowego, wymiana drzwi i okien, budowa nowego węzła cieplnego, wymiana instalacji C.O., a także montaż paneli fotowoltaicznych i wymiana oświetlenia. W chwili obecnej trwają przygotowania do rozpoczęcia realizacji inwestycji, która z całą pewnością odmieni oblicze nieremontowanej od wielu lat placówki.